25 January 2018

Südantsoojendav sotsiaalne eksperiment

Üks päev oli mul tööl koleigav. Ükski asi otseselt ei põlenud ja mõnd suurt projekti ei tahtnud ka nagu alustada. Lappasin niisama mööda internetti ja lugesin uudiseid,foorumeid, perekooli. Kuskil oli pikk arutelu tutvumisportaalidest, et kui kohutav kontingent seal ikka on, võta üks ja viska teist ja kohtamisele tulevad mingid löntis dressipükstega isendid, kes on end 10 aastat nooremaks ja suurte lokkidega iluduseks valetanud. Ühsõnaga minus tärkas ka huvi ja asusin sotsiaalset eksperimenti läbi viima.

Tegin konto flirtic.ee-sse. Ühtegi õiget fakti ega parameetrit ma muidugi kirja ei pannud. Vanuse panin nii enam vähem õige. Kontingent oli tõesti seinast - seina, no nii palju kui mul õnnestus paari päeva jooksul enne konto kustutamist näha saada. Oli pisut naljakas ja natuke kurb ka. Keskealised mehed, kes soovisid kohe suhet looma hakata. Põhimõtteliselt alaealised, kes soovisid "vanemat prouat" ma isegi ei tea milleks :D :D ja ei tahagi teada. Üks väga noor mees pakkus, et ta võiks minu juurde elama tulla, et teeb kõik kodutööd ära ja vastutasuks soovib siis öösel magamistoas kõike teha. Mul oleks olnud nagu suht win-win situatsioon, palju ta ikka sööb või elektrit kulutab :D
Keskealised suhet soovivad mehed said kohe pahaseks, kui ma samal minutil ei vastanud või siis polnud huvitatud nende ettepanekust.

Suurimaks üllatajaks osutus aga hoopiski üks naine. Alustas juttu niisama tühjast-tähjast, saatis endast kena bikiinipildi ja siis äkki hakkas oma ööklubikäigust rääkima. Et tema käis klubis, kus mingid tumedanahalised mehed tegid talle ettepaneku 600 euri eest oma tisse neile näidata...

mina loen ja mõtlen, et nagu whaaaat...  mis minu konto juures näitas, et mind võiksid sellised jutud huvitada? aga no ok. las jutustab.

Küsin, et ega sa siis ometi seda niru pakkumist vastu ei võtnud? Tema, et siiski siiski, olla läinud tumedanahaliste grupiga kuskile hämaramasse klubinurka ja avanud seal oma pluusinööbid, samal ajal kui meeste käed oma kubemete poole liikusid.

sel hetkel ma panin selle vestluse kinni.


Misasi see nüüd oli? Karistus selle eest, et tulin huvitavaid elamusi otsima? :) Kuna üks hea sündmus  paneb ikka tavaliselt oma elu üle järele mõtlema siis ma ikka terve õhtu mõtlesin, et huvitav, kas 600 euri oleks mulle stiimuliks selliseid asju teha? Või miks peaks keegi üldse sellise pakkumise vastu võtma ja julgeb sellest veel rääkida? Või olen ma ikka endiselt 100% naiiv, kes usub kõike, mida mulle puhutakse?  Ja mis kuradi igavat elu ma ise elan?! :)

4 comments:

Manjana said...

Su sotsiaalne eksperiment jäi lühikeseks. Ma proovisin mõned aastad tagasi kõik järgi. Tegin endale vanema mehe profiili, noorema mehe, noorema naise profiili. Mind lihtsalt huvitas kuidas erinevatel gruppidel tutvusturul läheb ja kuidas nendesse suhtutakse. See vanema mehe profiil oli kõige kurvem, sest ma ju tean, mis venamatele naisele meeldib ja millist juttu nad ootavad. Noorem mees on lootusetu olla, neid on kole palju, keegi ei kirjuta neile esimesena. Aga kõik mu profiilid olid heteroseksuaalsed.

Ehk mu jutu uba on see, et too naine, kes sulle kirjutas, ei pruukinud ju naine olla. Sa ise ju ei pannud ka kõiki õigeid andmeid.

LegaalneBlond said...

Jäi lühikeseks jah, ei tahtnud rohkem. Kurb hakkas ka.

Seda ma oma naiivi jutu all mõtlesingi, et jumal teab kes see "naine" tegelikult oli.

Anonymous said...

Loen siin ja mõtlen, et see peab ikka Eesti tutvumisportaalide või ühiskonna eripära olema. Mina olen olen kasutanud Tinderit ja Badood, Euroopas, tavaliselt nii, et teen oma konto aktiivseks kui on aega ja tahan vaadata, mida selles riigis, kus ma prasjagu viibin, turul on (proovitud on Belgia, Saksamaa ja šveits, Eesti ka) mitte sotsiaalseks eksperimendiks, vaid päriselt (sest kus need keskealised ikka tutvuvad) ja ausaõna, need inimesed, kellega ma olen kohtunud, on kõik olnud normaalsed, haritud, kahe jalaga maapeal seisvad ja iseendaga toimetulevad, osa ka väga atraktiivsed, aga ma nendega ei matchigi, kes mulle väljanägemiselt ei meeldi. Ja kuna olen ise kasvupuudeline, siis alla 1.85 meest ka jutule ei võta. Kirju tuleb muidugi igasuguseid, aga jama saab ju välja praakida (sellepärast mu kontod enamasti kinni ongi, et ei peaks mingi pahnaga tegelema). Muidugi, menage-a-trois'd on ka pakutud, täiesti tõsisel business-like moel, kusjuures ma hetkeks isegi kaalusin, aga sain siis aru, et see pole ikka minu teetass. Täiesti sobivaid pikaajalise partneri kandidaate on igal juhul õhus rippumas, lihtsalt tee otsus, keda ja kust sa soovid. Sotsiaalse eksperimendi osa stahaksin küsida: miks? Tähendab, niikaua kui lihtsalt vaatad, mida on, on kõik ok, aga kui sotsiaalse eksperimendi korras ja midagi tegelikult soovimata inimestele vastu kirjutad, siis ei ole enam tore. Sest miks inimesi asjatute lootustega petta? Jällegi, ma pole ühegi sotsiaalse eksperimendi otsa sattunud, inimesed, kes on olnud minust huvitatud on pärissinimesed, kes tegelikult ka tahavad kohtuda.

LegaalneBlond said...

"Sotsiaalne eksperiment" oli suht kirjanduslik liialdus. :)
Pigem tegelesingi vaatlemise ja vaatamisega, ikka suhtlemisega ka, sest kust ma muidu teada saan, kellega mul tegu on. Esimesed laused ei ole tavaliselt kõige inforikkamad.

Üks esimestest küsimustest on tavaliselt ka see, et "mis teed siin". Aus nagu ma olen, kellegile asjatuid lootusi ei andnud, ei pea sellepärast muretsema. Pigem peaks muretsema nende meeste pärast, kes pärast esimest lauset sisse kolida või pikajalist suhet looma tahavad hakata.

Eesti tutvumisportaalide kohta ma tegelikult ei oskagi mingeid üldistusi teha. On nad euroopalikud või siis meie oma hea matsirahvas. Ma ainult vahel lipsan seal läbi, katsun varbaga vett nö. Olen argpüks ja tahan pigem, et paariline mulle ilma igasuguse vaevata sülle kukuks :)