27 November 2017

Too hurry to eat curry!

Olen alati arvamusel olnud, et kui inimesel on kogu aeg liiga kiire, siis on tal kas prioriteedid valed või ta lihtsalt ei oska oma aega manageerida. Et kõike saab ka rahulikult ja plaanipäraselt ajada.

Nüüd aga pean oma sõnu ja arvamusi sööma hakkama. Mul on nii kuradi kiire kogu aeg ja tööde nimekiri aina kasvab! Ma tahan oma ööpäeva mahutada nii töö, aja lapsega, hobid, trenni, isiklikud käigud, kodukoristuse ja mittevähemtähtsa asja - logelemise. No ei tule välja! Kui ühte asja teed siis teised asjad paraku kannatavad kõik.  Ma ei taha mõeldagi läheneva jõulu- ja aastalõpuaja peale. Siis kisuvad asjad eriti hulluks.

Sel laupäeval üritasin taaskord mitu asja korraga ära teha  - käia postkontoris, ehituspoes, solaariumis ja raamatukogus ja siis minna trenni, sealt koju koristama ja pildistama ja laupäevaselt logelema ja multikat vaatama.

Jõudsin mina postkontorisse  - meenus kohe, miks ma seal nädalavahetuseti või tööpäeva õhtutel ei käi. Liiga palju memmesid... Tööl oli kaks teenindajat ja ühe juures seisis parasjagu üks memm, kes üritas midagi lahendada. Kogu selle aja, kui teine teenindaja vehkis üksi tööd teha ja megajärjekorda teenindada. Arvestatud 10 minuti asemel läks mul postkontoris pool tundi. Selge, ehituspoodi ja raamatukokku enam enne trenni ei jõua. Jooksuga solaariumisse, iga minut arvel. Õnneks olin juba kodus kreemi peale pannud. Mis pagana süsteem seal D-päikeses nüüd on :(  Kui kaardil olevast rahast päevitamiseks ei jätku,  siis ei saa puuduolevat osa juurde maksta ja peab uue raha peale laadima, miinimumsumma 15 EUR. Suht mitte kliendisõbralik.

Sollist trenni, kiire-kiire, iga minut arvel. Asjad hoo pealt spordiklubi kappi. Tagasi kapi juurde tulles võti enam ei tööta... Proovin ja laamendan, ei õnnestu. Lähen küsin teenindajate käest, mis nüüüüüüd saab? Ma pole esimene selle probleemiga. Otsime varuvõtmeid, proovime. Olen oma kapi numbri üldse ära unustanud. Üks avatud kapp on tühi, kõrvalkapis võõrad riided. Üks variant on veel jäänud aga selle varuvõtit ei leia. Mul juba jookseb must stsenaarium peas - kuidas ma lihtsalt seisan higiste trenniriietega, käes trennirätik ja veepudel ja mul ei ole rohkem enam midagi! Kõik on läinud - telefon, rahakott, autovõtmed, hinnaline Didriksoni parka (nali).

Õnneks viimase võimalusena avatud kapp on minu oma minu kalliste asjadega, kõik on alles :) Aga selle sehkendamise peale on läinud nii palju aega, et mõnusa duši ja sauna asemel jooksen koju last lõunaunne panema.

Sealt edasi ei jaksa enam midagi teha. Ei füüsiliselt ega ka vaimselt. Teen süüa, hommikusöök jäi üldse vahele, ja istun teleka ette. Viimaseks tegevuseks sel päeval on logelemine. Veits võtan veel end õhtul natuke kokku ja koristan. Et pühapäeval oleks ilusam tõusta.

Pühapäev möödub sama kiirelt, laupäeval ärajäänud tegevused + toidupood, korralikum kodukoristus, hobiasjade pildistamine.

Täna on esmaspäev, kell on alles 10.00 ja ma olen juba jõudnud ära teha 5 asja! Samal ajal on aga lohel maharaiutud peade asemel juba uued kasvanud ehk paar uut ülesannet juures.

Ma ei jõua!5 comments:

Anonymous said...

Kui solaarium vahale jätta oleks kohe aega juures.

LegaalneBlond said...

Tervelt 10 minutit, eksole. Suht tobe kommentaar.

soodoma ja gomorra said...

Ma olen ka alati mõelnud, kes küll käivad solaariumis. no ja palun väga, siin on üks. mis ei pane mind aga ses osas kommenteerima, sest tõenäoliselt see keegi küsib endalt mõne muu küsimuse, et kes küll. ..ja see olen mina.
seega ma võtaks kokku, et mitte tobe kommentaar, vaid mõttetu. miks minu valikud peaks olema paremad või õigemad, kui kellegi teise.

LegaalneBlond said...

Ma ka mõtlen, kes küll kogu aeg solaariumis käivad?? :D
Mulle kunagi soovitas nahaarst atoopilise dermatiidi raviks. Solaariumisse satun paar korda viie aasta jooksul. Arvan, et sellise intervalli pärast ei peaks keegi muretsema.

Anonymous said...

See on küll naljakas, kui mõni nahaarst seda soovitab. Olen mitmete juures käinud ja alati just küsitakse: "EGA TE OMETI solaariumis ei käi?"

Tundub nagu nemad just vihkavad seda saadanasigitist :P