15 September 2016

Bridget Jones Baby - Absolutely Fabulous!

No nüüd on mul mõlemad filmid, mis mõeldud peamiselt sihtgrupile 40+, vaadatud :)Bridget Jonesi beebifilmi vaadates tegin selle vea, et läksin seda vaatama A&S ürituse raames. Ootasin mõnusat melu, huvitavaid tooteesitlusi ja mis seal salata, ka rikkalikku kingikotti. Aga mis ma sain? Jõleda, tiheda trügimise, tooteid nägin kuskilt peade ja kehade vahelt, auhinnaloosi, kus näiteks üheks auhinnaks oli päts leiba (!) Kui minu number oleks selle võitnud siis andke andeks ja leiba ma ka austan aga oma 16. reast kontsadel sellepärast alla poleks küll jooksma hakanud. Ja tippude tipp oli pool tundi kõige halvemaid tootereklaame üldse, mida ma oma elus näinud olen.
Isegi koogiga kingikott ei suutnud kogu seda traumat leevendada.

Film oli okei. Bridget on küll vanaks jäänud ja umbes veerandi filmi möödudes hakkas tema välimus minu peas küsimusi tekitama. Nagu midagi oleks valesti olnud aga päris täpselt ei saanud aru, mis häiris. Botox vales kohas? Kulmud? Siiamaani murran pead. Colin Firth oli läbivalt terve filmi sellise ülikurva ja väsinud ilmega, et kahju hakkas kohe temast. Tõeline päiksekiir oli Patrick Dempsey tegelaskuju ja kõiga naljakam oli doktorit mängiv Emma Thompson.

Lõpp oli minu meelest täiesti vale. Bridget oleks võinud valida teise mehe :) Sellel oleks natukenegi mingit sisu olnud. Et elu läheb edasi, aina paremaks ja mingid etapid jäetakse selja taha. Eriti need, mis 10 aasta jooksul toimima pole hakanud. (Aga noh, ma ise olen elav näide sellest, kuidas vanast loobumine on nii raske, kuigi tead et see ei toimi ja ei hakkagi kunagi toimima...)

Ja üldse läksime me lõpus tüdrukutega vaidlema. Mina sain aru, et Bridget ja Mark elasid 10 aastat koos, läksid hiljuti lahku ja siis Mark abiellus uuesti jne jne. Teised said hoopis aru, et Bridget ja Mark lahutasid 10 aastat tagasi ja kogu see 10 aastat oli Bridget üksi oma haledat elu elanud. Nüüd ei teagi, kumb variant õige on.
Absolutely Fabulous oli oma kummalise huumoriga üks minu lemmikseriaalidest kunagi. Mulle need tegelaskujud lihtsalt nii hirmsasti meeldisid. Ja kuigi ma olen üks- ühele Edina siis ma ihkan olla Patsy :)

Edina ja Patsy on lihtsalt ühed ilgelt head mutid ja ausalt öeldes ega nendest tervet, terviklikku ja sisutihedat filmi olekski raske saada. Seega sai natuke kõike, peamiselt ilusaid vaateid ja mõned head naljad sekka. Aga naljakas on ka enamasti siis kui oled seriaaliga natukenegi kursis. Ja hea on see, et tänapäeval ei pea 40+ naised enam ammu olema ontlikud keemiliste lokkidega ja hallide seelikutega ja vanainimesekingadega :D  Iga kell olen ise ka selline värviline, hullu panev mutt.