24 April 2018

Täiesti rahulolematu

Tahtsin endale "Eesti Naise" ajakirja tellida. Maksin tellimuse eest u. keset märtsi ja jäin aprilli ajakirja ootama juba ette lugemiselamusest mõnuledes. Aga mida postkasti ei saabunud, oli ajakiri. Nüüd aprilli lõpu poole julgesin küsida, et kus mu ajakiri on? Sain vastuseks, et ajakirja tellimus läks päev enne minu tellimust lukku ja mina saan ajakirja alles alates maist.

Minul tekkis seepeale peas hulgaliselt küsimusi. Neist esimene: "Mida perset???!"

Mis ajas me elame? "ajakirja tellimus läks lukku..."  Ja siis? Saatke mulle siis trükitiraažist? Või kust iganes? Või nõuan ma midagi täiesti ilmvõimatut? Kes see tellib tänapäeval nii, et ajakiri tuleb sinuni alles kaks kuud hiljem? Ma otsisin mõni aeg tagasi graveerijat, kes graveeriks nugade peale. Ettevõtted, kuhu ma pöördusin, hakkasid pakkuma mulle mingeid imelikke tööö valmimise tähtaegu nagu 1 nädal ja 10 päeva. Nagu kuidas palun? Mul on juba homme vaja. Ja kas teate, et on olemas selline ettevõte ka, kes teebki homseks. Kes see tänapäeval ootab mingit asja nädal aega?

Teine rahulolematuse allikas - väidetavalt suurim tööjõurendifirma. Mina ei saagi aru, mida imet selline firma üldse teeb. Lepinguid tehakse ülejala, allakirjutajaks pole mitte firma esindaja vaid suvaline töötaja, nende poolt palgatud tööjõud saadetakse ettevõttesse ja jäetakse põhimõtteliselt omapäi. Rendifirmat enam ei huvita ja ettevõttele pole see ka oma töötaja. Kui minu käest keegi küsiks, siis mina küll ei soovita nende tööjõu vahendusfirmade kaudu kuskile kandideerida.

Ja kui juba soovitamiseks läks siis paar sooja, lausa kuuma CV koostamise ja kandideerimisnippi:

  • Kontrolli oma kirjavead üle, enne kui CV saadad!  - nagu tegelt ka, jube halb mulje jääb kui inimene väidab, et on korrektne aga cv on otsast otsani kirjavigu täis. Suur potensiaal cv kõrvalelükkamiseks.
  • Ära kandideeri, kui sa ei vasta kuulutuses toodud nõudmistele! Raiskad ainult enda ja töölevõtja aega mõttetult. CV lendab kõrvale.

Ja kõige suurem soovitus - ära kirjuta enda iseloomustuses, et oled vabameelne ja et sinu ettekandja tööülesannete hulka kuulus klientide rahuldamine. See paistab VÄGA HALB  välja.


Ahjaa, üks teema veel. Kes teeb ja millest tehakse R-Kioskis müüdavaid võileibu?? Need on lihtsalt nii julmalt halvad, lausa söödamatud. Astusin kaks korda nendega ämbrisse, üks oli kanavõileib ja teine peekoni-munaga. Pärast esimest ämbrit mõtlesin, et see asi ei saa ju nii hull olla. Pärast teist ämbrit sain aru, et saab veelgi hullem olla. Edaspidi kannatan nälga või ostan R-Kioskist midagi muud, mis on loodetavasti söödav.

2 comments:

Anonymous said...

"Kontrolli oma kirjavead üle, enne kui CV saadad! - nagu tegelt ka, jube halb mulje jääb kui inimene väidab, et on korrektne aga cv on otsast otsani kirjavigu täis. Suur potensiaal cv kõrvalelükkamiseks."

Aga sõna potensiaal kirjutatakse ka tegelikult niimoodi: potenTsiaal.

LegaalneBlond said...

ahah, a kuidas "tegelt" õigesti kirjutatakse? :D
See siin on suht ainus koht, kus ma luban endal rahulikult valesti kirjutada. Mulle isegi tundus, et see sõna pole õigesti kirjutatud aga ma ei viitsinud kontrollima hakata.