17 September 2012

Lugu sellest, kuidas kaksikuid mõnitati aga tegelikult ikkagi ei mõnitatud.

Ajendatud Eesti päevalehe artiklist: http://www.epl.ee/news/eesti/kaitsevagi-reamehi-alandavat-hauakaevamist-ei-toimunud.d?id=64969484

Vahel ajavad need haiged, riiklikud, bürokraatlikud, inimesevastased süsteemid ikka juhtme nii kokku, et tahaks kõva häälega karjuda: "Inimesed, tulge mõistusele!" Õigemini mitte inimesed, vaid ametnikud, tulge mõistusele.  Sest, kuidas saab terve mõistuse pärane olla olukord, kus kaksikud süüdistavad ohvitsere ajateenistuse ajal mõnitamises ja alandamises aga Kaitsevägi teatab, et "ohvitseride teguviisis inimväärikuse alandamist ei nähtud."

Mismõttes ei nähtud? Kaks inimest ju nägid ja tundsid? Tundsid reaalselt alandamist ja mõnitamist. Mismoodi saab keegi ametnik otsustada, et ei tegelikult nad ei saanud seda tunda.

Mõistan muidugi, et ajalehtedes kajastatu ei ole kunagi 100%-liselt puhas tõde. Ja et näiteks needsamad kaksikud võisid tegelikkuses olla ilgelt tüütud ja allumatud tegelased, keda peeti vajalikuks korrale kutsuda. See selleks. Samas ma aga ei näe, et kaksikutele oleks selle juurdluse käigus midagi süüks pandud. Või et nad oleksid olnud teenistuse käigus mitmeid märkusi saanud korrarikkujad.

Ainus asi, mida kaksikutele ette heidetakse on see, et nad ei tulnud andma täiendavaid ütlusi. Õige kah, mida siin enam rääkida on. Kõik sai esimese korraga öeldud.

No comments: