20 July 2010

Selle suve reis

Üks mu pikaajaline tuttav, meesterahvas, oli siiralt hämmeldunud, et ma käisin nädalasel telgireisil. Lisaks hämmastusele kõlas ta hääles ka tunnustus. Ma ei tea nüüd - oma arust ma ikka pole nii pirtspek ja saan igasugustes olukordades enam-vähem hakkama. Närvi lähen vahel küll, a kes ei läheks?

Isegi üksi telgi püstipanek on mul nüüd käpas. 10 minutit - ja telk on püsti! Kui reisi alguses pusisime sõbrannaga kahekesi kõigepealt tema telgi püsti ja siis kahekesi minu telgi siis reisi lõpuks käis telgi üksi ülespanek nii sujuvalt, et et olnud meeles isegi abi küsida. Väike D-light või õlle kätte ja vaiad maasse.

Palju õudsem aga oli hoopis see, et kui kodus telgi tuulduma panin, ronis sealt välja üks ämblik ja üks kõrvahark! Iuuu. Putukapoisid said hea reisi Leedust Eestisse. Ja kiire lennu rõdult alla.

Sellevõrra olen küll järgmine kord telgireisile minnes targem, et rätikuid võtan hulgim kaasa. Kui ikka iga päev ujumas ja dushi all käia ja juukseid pesta siis üks rätik ei pea seda vastu.

Üldiselt täitsa soovitan teha mõnus telgireis naaberriikidesse Baltikumis. Sigarillod maksid aint 0,79 latti ja tauriiniga D-light maitseb endiselt hästi. Tsepeliin on ja ei ole ka, kohalik külm supp on minu lemmik, läti maanteed ei kannata kriitikat, leedu omad on suht korras, 4 tärni kämpingud on piisavalt mugavad, laste peale on igal pool mõeldud, leedu poisid ei ole sama ilusad kui lätis, õigem oleks isegi öelda, et leedus ilusaid poisse polegi, Druskininkai veelõbustuspark on sama hea kui Jurmala oma, ainult hiiglama kaugel, maxima baze XXX poodi sai ainult autoaknast vaadata - kahju, et sisse ei jõudnud, Nida ja Neringa poolsaarel asuvad paradiisirannad, kahjuks Nida kämping oli sellevõrra mõttetum ja kõige kallim, läti politsei nr on 112.

No comments: